http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/witamina-b2-ryboflawina-dzialanie-skutki-niedoboru-i-nadmiaru_38811.html

Ryboflawina dla oczu

Oczy to bardzo ważny narząd, o który powinniśmy szczególnie dbać. Wzrok jest przecież jednym ze zmysłów, który pozwala nam na poznawanie świata i pełne doświadczanie jego piękna. Nie należy zatem zapominać o oczach, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie odczuwamy żadnych poważnych dolegliwości. O czym zatem pamiętać w przypadku dbania o oczy? Przede wszystkim nie należy przemęczać oczu, wiadomo przecież, że zmęczone oczy są znacznie bardziej narażone na różnego rodzaju choroby czy nawet rozwój poważnych schorzeń. Jest to szczególnie ważne jeśli pracujemy na komputerze lub dużo czytamy. W obu przypadkach należy zadbać o właściwy rytm pracy i warunki. Pamiętajmy o takich kwestiach jak: oświetlenie, właściwie przygotowane stanowisko pracy, robienie regularnych przerw w pracy a także dbanie o właściwą dietę, która pomaga oczom. Jakie produkty są szczególnie dobre dla oczu?

Większość warzyw i owoców zawiera substancje, witaminy oraz makro i mikroelementy, które są dobre dla oczu. Oprócz luteiny, która znajduje się w zielonych warzywach takich jak szpinak czy brokuły, substancją bardzo dobrą dla naszych oczu jest z pewnością ryboflawina. Czym jest ryboflawina i jakie są jej zalety dla naszego organizmu oraz dla oczu w szczególności? Ryboflawina, czyli inaczej po prostu witamina B2 jest w niewielkich ilościach produkowana przez nasz organizm. Naturalne źródła ryboflawiny to przede wszystkim mleko, produkty mleczne, a także jajka. W mniejszej ilości możemy także znaleźć ryboflawinę w zielonych warzywach i owocach. Jakie są zalety ryboflawiny i dlaczego jest tak ważna dla oczu?

Zalety ryboflawiny

Zalety ryboflawiny to przede wszystkim wiele rzeczy związanych z narządem wzroku. Warto wiedzieć, że ryboflawina odgrywa bardzo dużą rolę w prawidłowym procesie widzenia. Ryboflawina jest odpowiedzialna za transport tlenu w soczewce, a zatem ma bardzo duży wpływ na stan naszego wzroku. Inne zalety ryboflawiny to skuteczna ochrona przed zaćmą, a także wpływ na takie funkcje naszego organizmu jak: produkcja insuliny, ochrona przed stanami zapalnymi, wpływ na stan dróg oddechowych, błon śluzowych a także naczyń krwionośnych i skóry.