Oprawki dla niej

Oprawki dla niej – co wyróżnia damskie okulary przeciwsłoneczne?

Kobieta zmienną jest – to prawda stara jak świat. Kobiety lubią mieć wiele par okularów przeciwsłonecznych, odpowiednich na różne okazje i pasujących do różnych stylizacji. Damskie okulary przeciwsłoneczne charakteryzuje duża różnorodność kolorów i kształtów. Oprawki dla niej mają być modne i gustowne.

Pierwsze okulary przeciwsłoneczne powstawały z myślą o mężczyznach

Dzisiejsze okulary przeciwsłoneczne w dużej mierze pełnią funkcję dekoracyjną. Modne szkła stanowią dopełnienie wybranej stylizacji – szczególnie stylizacji kobiecej. Nie zawsze tak było. Początki istnienia okularów przeciwsłonecznych ściśle wiążą się z ochroną oczu przed ostrym słońcem. Jedne z najpopularniejszych okularów na świecie, okulary Ray-ban, zaprojektowano dla pilotów. Chciano ochronić męskie oczy przed promieniami słonecznymi i zapewnić lotnikom lepszą widoczność na dużych wysokościach. Popularyzacja Ray-banów wśród kobiet nastąpiła znacznie później. Najmodniejsze modele okularów Ray-ban, najpiękniejsze oprawki dla niej można zamówić pod tym adresem.

Oprawki dla niej – jakie kolory oprawek wybierają współczesne kobiety?

Współczesna kobieta lubi klasykę. Klasyczne okulary to takie, których oprawki są w kolorze czarnym, grafitowym lub brązowym. Oprócz tego, od kilku sezonów modne są kolory pastelowe. Pastelowe nosimy bluzki, buty i dodatki, w tym także okulary. Najmodniejsze kolory to mięta, pudrowy róż, jasny błękit, delikatny beż oraz biel. Oprawki dla niej mogą być także w bardziej wyrazistych barwach, najmodniejsze w tym sezonie są ramki zielone, czerwone i żółte.

Liczy się wygoda użytkowania

Mówi się, że kobiety dla ładnego wyglądu są w stanie wiele poświęcić. Rzeczywiście, wielogodzinne noszenie butów na bardzo wysokim obcasie nie wydaje się najwygodniejsze. W przypadku okularów jest jednak inaczej. Oprawki dla niej muszą być ładne, ale przede wszystkim wygodne i odpowiednio dobrane do kształtu kobiecej twarzy. Sytuacja, w której okulary zsuwają się z nosa bądź uciskają uszy jest niedopuszczalna. Okulary przeciwsłoneczne, szczególnie te markowe, to zakup na lata, dlatego warto wybrać wygodne i wykonane z trwałych materiałów. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na filtry UV. Kupno okularów z bazaru, niewyposażonych w filtry, mija się z celem. Takie okulary nie ochronią kobiecych oczu przed szkodliwym promieniowaniem, a jedynie przyczynią się do bólu głowy.

Oprawki dla niej – najpopularniejsze modele

Podobnie jak w przypadku kolorystyki oprawek, do najpopularniejszych zalicza się klasyczne modele okularów. Jakiś czas temu do łask wróciły okulary retro – kocie oko i okulary panto. Modne są oprawki średniej wielkości, choć nie brakuje zwolenniczek bardzo masywnych, grubych ramek oraz tych minimalistycznych – cienkich i leciutkich. Oprawki okularowe od lat wykonuje się z tych samych materiałów, czyli tworzyw sztucznych, metalu i drewna. W obecnym sezonie modne są ich rozmaite połączenia.