Okulary dla wędkarzy

Rodzaje okularów sportowych: okulary dla wędkarzy

Wędkarstwo może być traktowane jako sport albo hobby, raczej nie jako zajęcie zarobkowe. Niektórzy mylą rybołówstwo z wędkarstwem, tymczasem są to zupełnie inne dziedziny. Rybołówstwo to gałąź gospodarki – wiąże się z pozyskiwaniem ryb i gospodarowaniem nimi w sposób skoordynowany, zależny od odgórnych ustaleń.  Tymczasem wędkarstwo to raczej zajęcie hobbystyczne. Rybacy, którzy wypływają na głębokie wody, muszą dysponować odpowiednim, specjalistycznym sprzętem. Wędkarzom wystarczy podstawowy zestaw: wędka, turystyczny stołeczek i okulary dla wędkarzy.

Okulary dla wędkarzy – obowiązek czy zachcianka?

Oczywiście możliwe jest wędkowanie bez okularów, ale soczewki pokryte specjalną powłoką znacznie uprzyjemniają czas spędzony nad wodą. Chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale także przed ostrym słońcem odbijanym od wody, lodu czy śniegu (wędkować można także zimą). Wielogodzinne wpatrywanie się w jeden punkt bardzo męczy wzrok, a odpowiednio dobrane okulary pozwolą zminimalizować skutki zmęczenia.

Okulary dla wędkarzy powinny być wyposażone w powłokę polaryzacyjną, która zapobiegnie powstawaniu odblasków i zatrzyma refleksy świetlne. Powinny być też dobrze dobrane do kształtu twarzy. Co prawda wędkarz większość czasu spędza stojąc lub siedząc, są jednak i takie momenty, gdy musi się gwałtownie zerwać albo pochylić – okulary nie mogą utrudniać mu tych czynności.

Oprawki okularów wędkarskich mają bogatą kolorystykę i z łatwością można dopasować je odzieży wędkarskiej.

Okulary z powłoką polaryzacyjną – nie tylko dla wędkarzy

Okulary dla wędkarzy z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas uprawiania innych dyscyplin sportu. Tak naprawdę każda aktywność na świeżym powietrzu, podczas której nasz wzrok narażony jest na szkodliwe promieniowanie i odblaski, wymaga użycia okularów przeciwsłonecznych. Okulary z powłoką polaryzacyjną świetnie sprawdzą się również podczas długiej jazdy samochodem. Redukcja oślepiających odblasków zapewnia komfort oczom i umożliwia długotrwałe wykonywanie raz rozpoczętych działań.