super modne okulary ray ban

Firma Ray-Ban znana jest z tego, że do wykonania swoich produktów używa najlepszej jakości materiałów oraz stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne, pozwalające im tworzyć ultra nowoczesne i ponadczasowe artykuły, które z biegiem lat nie wychodzą z mody. Postanowiliśmy napisać kilka słów o materiałach wykorzystywanych do produkcji oprawek i soczewek, bo temat wydaje nam się dość ciekawy i warty uwagi. Zapraszamy!

Zacznijmy może od oprawek, bo tutaj różnorodność materiałów używanych do ich wykonania jest największa. W ofercie firmy znajdziemy m.in. ramki wykonane z acetatu. To materiał pochodzenia naturalnego, który w trakcie obróbki nie wydziela żadnych toksycznych związków. Poza tym nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Posiada bardzo gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię. To materiał cechujący się dużą plastycznością, która umożliwia dopasowanie oprawek do kształtu twarzy. Poza tym daje możliwość stworzenia ciekawych wzorów i zestawień kolorystycznych. Oprócz niego marka Ray-Ban często sięga po stal nierdzewną. Metalowe ramki odznaczają się nadzwyczajną trwałością i wytrzymałością. Można na nie nałożyć powłoki hipoalergiczne, dzięki którym oprawki nie uczulają.

Wśród stosowanych surowców znajdziemy także materiał Memo Ray, czyli stop tytanu i niklu. Jest on nadzwyczaj lekki i elastyczny, ale przy tym niezmiernie wytrzymały. W większości przypadków używa się go do produkcji oprawek korekcyjnych. Tym, co go wyróżnia na tle innych jest wysoka elastyczność, która sprawia, że oprawki świetnie dopasowują się do kształtu twarzy i zapamiętują go, a więc nie powodują odkształceń. Kolejnym materiałem, o którym trzeba wspomnieć jest oczywiście włókno węglowe, coraz szerzej stosowane w różnych działach produkcji. To bardzo lekki, ale jednocześnie wytrzymały materiał. Marka Ray-Ban stosuje go przede wszystkim do wykonywania zauszników, które z reguły występują w towarzystwie zawiasów typu monoblock oraz specjalnych gumek, które zapobiegają zsuwaniu się okularów.

Wspomnieć trzeba także o materiale Light Ray, który jest najlżejszy spośród wszystkich wyżej opisanych. Waga oprawek, które zostają z niego wykonane wynosi zaledwie 2 g, ale nie oznacza to, że produkt jest nietrwały. Wręcz przeciwnie – cechuje się świetną wytrzymałością i w dodatku jest hipoalergiczny. Co więcej, od niedawna firma Ray-Ban stosuje także materiał o nazwie Liteforce, stanowiący termoplastyczny polimer, któremu nadaje się kształt przy odpowiednio wysokiej temperaturze. Ramki, które się z niego wykonuje mają odpowiednią sztywność, są odporne na działanie substancji chemicznych i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są lekkie, cienkie i wygodne. Ostatnim materiałem, o którym wypada wspomnieć jest odporny na korozję oraz niewywołujący reakcji alergicznych tytan. Jego ogromnym atutem jest o połowę niższa waga w stosunku do stali.

Jeżeli zaś chodzi o soczewki, to sprawa jest o wiele prostsza. Marka Ray-Ban produkuje tylko dwa rodzaje soczewek: plastikowe i ze szkła mineralnego. Te pierwsze są o wiele lżejsze od szklanych i gwarantują pełną ochronę UV. Natomiast soczewki wykonane ze szkła mineralnego są mniej podatne na zarysowania, zapewniają lepszą widoczność (lepsza przejrzystość) i wysoką ochronę UV.