Dieta dla wzroku

Dieta dla wzroku – substancje odżywcze i produkty

Coraz więcej osób zaczyna sobie zdawać sprawę z wagi problemów ze wzrokiem. Powoli przestaje się ignorować nawet najmniejsze wady wzroku czy problemy ze zmęczeniem i nadwrażliwością. Zaczynamy regularnie odwiedzać okulistów, kontrolować stan naszego wzroku czy nawet stosować suplementy czy inne witaminy wpływające na poprawę kondycji naszego wzroku. Suplementy, które zawierają luteinę są coraz popularniejszą propozycją. Nie od dziś wiadomo, że właśnie luteina wpływa bardzo korzystnie na stan naszych oczu, na ich kondycję czy wrażliwość. Poza suplementami mamy jednak jeszcze inne możliwości. Nie zapominajmy o diecie.

Dieta dla wzroku to dieta, która bogata jest w witaminy i substancje wpływające na jakość naszego wzroku, na stan nerwów oka i ogólną kondycję. Chcąc kompleksowo zadbać o wzrok warto skupić się na produktach zawierających takie witaminy jak A, C czy E, które korzystnie wpływają na kondycję oczu jak i całego organizmu. Produkty bogate w wymienione witaminy to na przykład czarne porzeczki, pomidory, czerwona papryka, brokuły, marchewka czy szpinak. To także produkty mięsne jak wątróbka. Kwasy omega-3 to kolejna substancja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wzroku. Kwasy omega-3 są przede wszystkim obecne w tłustych rybach, owocach morza czy orzechach. Warto wiedzieć, że wymienione produkty korzystnie wpływają na stan całego organizmu, skutecznie spowalniają procesy starzenia oraz regenerują.

Dieta dla wzroku – o czym pamiętać

Dieta dla wzroku to jednak za mało jeśli właściwie nie dbamy o wzrok. Przykładowo jeśli mamy problem ze wzrokiem bezwzględnie musimy zbadać wzrok u okulisty i jeśli okaże się to konieczne zacząć nosić właściwie dobrane okulary korekcyjne lub soczewki. Równie ważna jest kwestia pracy przy komputerze. Wiadomo, że ekran komputera emituje szkodliwe dla oczu światło. Nawet jeśli nie mamy żadnej wady wzroku, ale długo pracujemy przy komputerze musimy odpowiednio zadbać o oczy. Możemy zatem robić regularne przerwy od pracy, stosować łagodzące zmęczenie krople czy suplementy zawierające luteinę lub zdecydować się na noszenie okularów zerówek ze specjalną powłoką antyrefleksyjną